Dlaczego gitary są tak popularnym instrumentem?

734

Popularność gitar często bywa czymś zaskakującym, mimo wszystko wiele osób tak naprawdę stara się nauczyć grać na gitarze, z różnych powodów. Jednakże właśnie dlaczego to gitary są najpopularniejszym instrumentem do nauki dla początkujących?

Dlaczego gitary są tak popularnym instrumentem?

Łatwy ,,szpan”

Naturalnie pierwszą kwestią, o jakiej trzeba powiedzieć, jest szpan z samej ,,umiejętności” zagrania kilku not na gitarze. Wielu nastolatków kupuje gitary, po to aby zaimponować płci przeciwnej, po czym jeśli się nie uda, rzuca gitarę w kąt. Naturalnie kwestią popularności gitary w tym wypadku jest to, że jako ludzie wielokrotnie widzimy jej wykorzystanie w profesjonalnej muzyce, nie mówiąc już o tym, że gitara w prawie niezmienionej formie jest z nami razem od praktycznie początków świata.

Ładne brzmienie

Nie da się odmówić tego gitarom, że ładnie brzmią. W końcu każdy, kto słyszał brzmienie basówki, czy nawet gitary elektrycznej nie odmówi jej kunsztu wytwarzania pięknych dźwięków. To przekłada się często na to, jak popularny jest ten instrument.

Cena

Najtańszą ,,porządną” gitarę możemy znaleźć już w okolicach 200zł – naturalnie używaną. Z reguły gitary akustyczne są bardzo łatwo dostępnym instrumentem, który można zakupić nawet i w większych sklepach, chociaż nie jest to koniecznie dobry pomysł. Jeśli myślisz o graniu na gitarze na poważnie, to najlepiej jest mimo wszystko zakupić porządny sprzęt – a jeśli masz ochotę przynieść ją tylko na jedno spotkanie towarzyskie – to najlepiej będzie, jeśli od razu ją wypożyczysz od znajomego.

Nauka gry jest relatywnie łatwa

Tak naprawdę nauczenie się kilku chwytów nie jest zbyt ciężkie, ponieważ jedyne co musisz zrobić, to odpowiednio ułożyć palce, a następnie powtarzać to tak długo, aż nie zapamiętasz danego brzmienia na stałe. Potem wystarczy już tylko zmieniać układ palców, oraz szybkość z jaką uderzasz struny, aby zmienić tonację gitary.

Czy warto jest uczyć się gry na gitarze?

Z reguły posiadanie zdolności gry na jakimś instrumencie imponuje płci przeciwnej, jednakże jeśli nie planujesz grać w jakimś zespole, bądź nie masz ochoty zostać muzykiem, to zdecydowanie lepiej jest odłożyć myślenie o tym, żeby nauczyć grać się na gitarze na półkę. Do nauki gry na gitarze potrzebny jest upór, sporo ćwiczeń oraz czasu, dlatego też tak wiele osób rezygnuje z tego już na początku nauki.

Źródło : https://eptimus.pl/

Oceń nas!