Dlaczego słuchawki przewodowe są lepsze od bezprzewodowych?

796

Naturalnie tu można się kłócić, jednakże patrząc po naszej ekspertyzie i latach doświadczenia, dostrzegamy jasno, kto jest zwycięzcą. Dlatego też dziś przedstawimy ci argumenty, które opowiadają się za tym, że słuchawki przewodowe są lepsze!

Dlaczego słuchawki przewodowe są lepsze od bezprzewodowych?

Lepszy odsłuch

Naturalnie wiele osób (o dziwo) o tym zapomina, że główną funkcją słuchawek jest odsłuch, a nie wygoda użytkowania, czy też wygląd. Słuchawki przewodowe mają to do siebie, że jeśli kupimy sprzęt dobrej jakości, to odsłuch ,,po kablu” zawsze będzie najwyższej jakości i tak naprawdę degradować będzie się jedynie ze zużyciem przetworników. W przypadku słuchawek bezprzewodowych musimy brać pod uwagę zakłócenia, miejsce w którym przebywamy, oraz lokalizację naszego odbiornika, nie mówiąc o tym, że jeśli chcemy słuchać muzyki, musimy zawsze przejść przez parowanie urządzeń, co jest o wiele mniej przyjemne niż wkładanie kabla do portu jack.

Słuchawek przewodowych nie trzeba ładować

Kolejną kwestią jest naturalnie ładowanie słuchawek bezprzewodowych – co czyni to kolejną rzeczą, którą musimy ładować – a przecież można o tym zapomnieć – i co wtedy? W przypadku słuchawek przewodowych nigdy nie trzeba nawet martwić się o takie rzeczy – wkładasz je na głowę, podłączasz i gotowe. Kolejnym potencjalnym zagrożeniem jest to, że nosisz potencjalnie na swojej głowie bombę – bo w końcu nie wiesz, kiedy bateria zdecyduje się eksplodować, prawda? Może nie jest to częstą przypadłością, ale potencjalnie może się tak zdarzyć – w przypadku słuchawek przewodowych nie ma takiej możliwości, ponieważ nie nosisz baterii przy uszach, prawda?

Cena

Za dobre słuchawki przewodowe musimy zapłacić w okolicach 800zł -1200zł. W przypadku słuchawek bezprzewodowych koszt ten może być nawet dwukrotny, co w moich oczach deklasuje już ten rodzaj słuchawek na starcie.

Kabel czasami może uratować słuchawki

Może i wydaje się to dość głupie, ale mogą zdarzyć się takie sytuacje, gdzie słuchawki po prostu spadną nam z głowy. W przypadku kabla nie ma tu problemu, ponieważ jeśli nie złapiemy samych słuchawek, to możemy pochwycić kabel. W przypadku słuchawek bezprzewodowych jest to już problem, ponieważ jeśli spadną nam z głowy – to automatycznie lecą w drzazgi. Naturalnie kabel nie jest idealny, ponieważ przecież może się przeciąć, przetrzeć, bądź też uszkodzić, jednakże z racji powyższych zalet – kabel jest zdecydowanie lepszą opcją, niż słuchawki bezprzewodowe.

Źródło : https://ciah.pl/

Oceń nas!