Jak wybrać najlepsze ukulele dla siebie?

719

Wybór odpowiedniego ukulele może być dość denerwującym zadaniem, z racji tego że często sprzęt dobrej jakości nie jest tani, nie mówiąc już o tym, że w tym wypadku ma znaczenie. Dlatego też dziś damy ci kilka porad na temat tego, jak wybierać ukulele!

Jak wybrać najlepsze ukulele dla siebie?

Dostosowanie ukulele do wzrostu jest kluczowe!

Naturalnie trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim warto jest dobrać odpowiedni rozmiar instrumentu do naszego wzrostu i długości rąk. Oczywiście, jeśli chcesz, to możesz grać na zbyt małym instrumencie – ale nie będzie to ani wygodne, ani praktyczne, a na dodatek będziesz wyglądał komicznie, nie mówiąc już o samej trudności poprawnego chwytu.


W przypadku rozmiarów tego instrumentu mamy do wyboru :

  • ukulele sopranowe (ok. 33cm)
  • koncertowe (ok. 38cm)
  • tenorowe (ok. 43cm)
  • basowe i barytonowe

Naturalnie ukulele sopranowe nadaje się ze względu na swój rozmiar dla dzieci, oraz osób niewielkiego wzrostu – z racji rozmiaru jest też najtańsze z całego zestawienia, ale to wcale nie oznacza, że jest najlepsze. Oczywiście zakup największych, basowych ukulele również nie rozwiąże problemu, ponieważ w większości wypadków takie instrumenty kosztują fortunę, nie mówiąc o tym, że nie są one rekomendowane dla początkujących. Większość osób, które zaczyna przygodę z ukulele kupuje tanie sopranówki, podczas gdy mimo wszystko najlepiej początkującym gra się na instrumentach średnich rozmiarów – czyli koncertowych. Naturalnie ma to również taką zaletę, że o wiele łatwiej jest się wyuczyć chwytu, ponieważ przestrzenie między strunami są po prostu większe.

Idź do sklepu muzycznego!

Mimo iż panuje pandemia, nadal warto jest udać się do sklepu muzycznego, w którym będziesz mógł dobrać odpowiedni instrument pod siebie, nie mówiąc o samej kwestii rekomendacji danych rodzajów instrumentów. Jeśli trafisz na dobry sklep muzyczny, to na pewno osoba za ladą udzieli ci odpowiedzi na twoje pytania – a być może i dodatkowo popchnie cię w kierunku zakupu odpowiedniego sprzętu – pamiętaj, że chwyt oraz możliwości początkującego są inne od tego, co wie osoba rozeznana w tym temacie.

Jakie ukulele wybrać?

Tak naprawdę wiele zależy od twojego wzrostu, umiejętności, oraz zasobności twojego portfela. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ukulele dla każdego. Jeśli chcesz, aby instrument dobrze ci służył, a nauka żeby nie była męcząca, musisz trochę się postarać i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Źródło : https://modnetuniki.com.pl/

5/5 - (1)