Instrumenty – jak grać?

934

Nauka gry na instrumentach jest zwykle praktyką czasochłonną, oraz przede wszystkim bardzo trudną – pełnej powtarzania, oraz godzin ćwiczeń. Jak więc znaleźć odpowiedni instrument dla siebie, aby później nie żałować? O tym dowiesz się już za chwilę!

Instrumenty – jak grać?

Większość osób gra na instrumentach z ambicji rodziców

Często bardziej ,,ambitni” rodzice przerzucają swoje niezrealizowane marzenia na dzieci – no i zazwyczaj wygląda to tak, że kilkuletnie dziecko jest wysyłane na naukę gry na fortepianie, skrzypcach czy też nawet na trąbce – w większości przypadków drugi Bach z tego nie będzie, a dodatkowo większość dzieci marnuje tylko swój czas, przy grze na instrumencie, którego po prostu nie cierpią. Mimo wszystko nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ niektóre rodziny instrumentów (takie jak skrzypce) posiadają bardzo podobne układy strun, przez co nauka na przykład gry na gitarze będzie o wiele łatwiejsza dla nastoletniego już człowieka.

Idź do psychologa

Może wydaje się to dziwne, ale dobry psycholog, po kilku sesjach będzie w stanie wywnioskować, na jakim instrumencie powinniśmy grać – tutaj nie ma żadnej czarnej magii, ani wróżenia z fusów – tak naprawdę używa on jedynie utartych schematów psychologicznych, które pomagają mu w skierowaniu nas w odpowiednim kierunku.

Zajęcia próbne

Naturalnie samo czytanie poradników nie pomoże ci wystartować z nauką gry na instrumencie, dlatego też warto jest udać się na jakieś zajęcia próbne – na pewno nie będzie cię to kosztować wiele, a jednocześnie poznasz dany instrument ,,od kuchni” – naturalnie twój pierwszy raz będzie brzmiał okropnie, ale z drugiej strony przynajmniej zdasz sobie sprawę z tego, czy ten instrument jest na pewno dla ciebie, czy też warto jest poszukać czegoś innego.

Kup sobie ukulele!

Wiele osób twierdzi, że ukulele to jeden z najłatwiejszych instrumentów do nauki na początek, nie mówiąc już o tym, że po nauczeniu się dwóch akordów twoja gra będzie wyglądała tak, jakbyś lata ćwiczył grę. Naturalnie tu jest pułapka, ponieważ jak sama nazwa mówi – jest to najłatwiejszy instrument do nauki. Jeśli poprzestaniesz szukania na tym instrumencie – to już twój wybór, jednakże pamiętaj, że jeśli osiądziesz na laurach – możesz przecież nigdy nie znaleźć twojego wymarzonego instrumentu. Dlatego też mimo iż zakup ukulele to dobry sposób na start, nigdy nie należy myśleć, że poza zapoznaniem się z tym instrumentem, zostaniemy od razu wirtuozami muzyki, którzy wiedzą wszystko o graniu na instrumentach.

5/5 - (2)