Najlepsze nagłośnienie do oglądania meczów ze znajomymi

656

Fani piłki nożnej z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Mecze Euro 2020 i Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku będą zachęcały do spotkań z innymi kibicami. Warto zaprosić znajomych do siebie, gdzie w najlepszych możliwych warunkach można przeżywać mecze we wspólnym gronie. Wielu domowników uważa, że do szczęścia wystarczy wtedy duży telewizor. Prawda jest jednak taka, że przy słabym nagłośnieniu całe emocje mogą gdzieś ulecieć. Jaki sprzęt audio kupić najlepiej, aby w pełni nacieszyć się meczem z przyjaciółmi? 

Rodzaje sprzętu audio  

Trzeba umieć rozróżnić podstawowy sprzęt, jaki możemy kupować do domu. W ofercie firm elektronicznych znajdziemy coraz więcej głośników typu surround, przednich, centralnych oraz niskotonowych. Każde są dopasowane do innego rodzaju pokoju czy domu. W niektórych przypadkach nie obędzie się bez amplitunera czy wzmacniacza. Należy jeszcze je odpowiednio połączyć kablami. Można oczywiście zdecydować się na coś budżetowego lub sprzęt z wysokiej półki. Nie należy jednak przesadzać, mały pokoik z wielkimi kolumnami na pół pomieszczenia jedynie zepsuje frajdę z meczu. 

Popularne warianty zakupowe 

Standardowe zestawy audio mają dwa głośniki z przodu, dwa głośniki typu surround i obszerny głośnik centralny. Jest to popularny zestaw 5.0. Pasuje on do większości większych pokojów. Należy jednak poprawnie je rozmieścić, na co wskazują dane nazwy głośników. Kolumna środkowa może wydzielać dźwięki na poziomie 85 decybeli, dlatego najlepiej pozostawić ją z samego przodu lub tyłu pomieszczenia. Z kolei przednie mogą znajdować się jak najbliżej kibiców. Kolumny surround z kolei zadbają o odpowiedni dźwięk przestrzenny, dlatego lepiej umieścić je na ścianach. 

Popularne marki sprzętu audio 

Producentów głośników jest coraz więcej, co może wynikać z powrotu słuchaczy do wysokiej jakości dźwięku. Muzyka i filmy odtwarzane z komórek i platform streamingowych zaczęły po prostu ludzi nudzić. Nic nie zastąpi doznań płynących z wysokiej jakości głośników i słuchawek. Wielki powrót zaliczyły takie firmy jak Pioneer, Yamaha czy Denon. Nie brakuje również tak świeżych marek jak Harman. Bukmacherzy obstawiają, że akcje tych firm jeszcze bardziej poszybują w górę. Każda z nich gwarantuje dźwięk najwyższej możliwej próby. 

Dodatki do głośników 

Zakup głośników nie powinien ograniczać się do dobrych głośników. Odgłosy meczów można ulepszyć, dokupując odpowiednie wzmacniacze, amplitunery i kable. Dobrym pomysłem jest dodanie do zestawu dodatkowego subwoofera, zwłaszcza jeśli ktoś woli dźwięki niskotonowe. Mogą co prawda mniej przydać się w trakcie meczu, ale będą lepiej pasować w przypadku telewizyjnego koncertu czy widowiskowego filmu. 

Jaki sprzęt audio do meczów wybrać? 

W przypadku częstych wizyt kibiców w naszym domu warto zapytać ich o zdanie. Niektórzy wolą rozmawiać w trakcie meczu, a inny przeżywać to co dzieje się na trybunach oraz słuchać okrzyków komentatora. Zbyt słaby lub głośny sprzęt może całkowicie zepsuć dobrą zabawę. Ważne, żeby dostosować sprzęt audio do danego pokoju i wybrać najlepszy możliwy zestaw, ze wskazaniem na słynne 5.0. Nie warto oszczędzać też na słabej marce. Uwzględniając wszystkie te czynniki jednocześnie możemy przeżyć najlepszą imprezę piłkarską w naszym życiu. 

Oceń nas!