Dlaczego zakup dobrych słuchawek jest taki trudny?

787

Nie da się ukryć, że kupienie dobrych słuchawek zwykle jest ciężkim zadaniem, nie tylko z tego powodu iż powoli następuje przejście techniki na nowsze złącza (bądź też ich brak) przez co znane marki zamykają możliwość doboru odpowiednich słuchawek do naszego sprzętu – jednakże czy to jedyny powód, dla którego wybór słuchawek jest taki ciężki?

Dlaczego zakup dobrych słuchawek jest taki trudny?

Port ,,jack” znika powoli z telefonów

Nie można tego przeoczyć, że to właśnie za pomocą telefonów większość użytkowników słucha muzyki – przez co naturalnie sporo osób korzysta z portu jack, który tak naprawdę pojawił się już w pierwszej generacji smartfonów – przykładem może tu być iphone pierwszej generacji, który wprowadził na standard port jack. No ale skoro się to od czegoś zaczęło, to również na czymś musi się skończyć, przez co ta sama firma zaprezentowała swoje telefony bez tego portu. No i wiele osób z profesjonalnymi słuchawkami za grube pieniądze pozostała na lodzie. Naturalnie usuwanie portu to jedno, ale firma ta nie zaproponowała żadnej alternatywy. Co gorsza – wiele firm idzie w kierunku tego samego trendu – a słuchawki bezprzewodowe nie zapewniają tak dobrego odsłuchu jak te z przewodem. Dlatego teraz użytkownicy telefonów mają dość ograniczony wybór – albo kupić słuchawki bezprzewodowe, albo zakupić odpowiedni adapter, który będzie ograniczał wygodę użytkowania.

Dobry odsłuch

Każde ucho jest inne – nie mówiąc o tym, że każdy ma swoje preferencje. Wiele osób kupuje słuchawki pod względem designu, czy też ich parametrów, ale większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że dobre słuchawki to nie takie, które mają parametry z kosmosu, ale właśnie takie, przy których mamy najlepszy odsłuch. Naturalnie w dobie pandemii koronawirusa bardzo ciężko jest znaleźć otwarty sklep muzyczny, w którym możemy dokonać odsłuchu we własnej osobie. Oczywiście istnieje możliwość odesłania danego modelu, jeśli nie spodoba nam się sposób, w jaki ,,grają” ale wybieranie słuchawek jest często jak wybieranie samochodu – musisz się w nim dobrze ,,czuć” oraz przede wszystkim odbyć jazdę testową, jeśli chcesz, aby był to dobry zakup.

Cena

Dobre słuchawki kosztują. Zakup sprzętu za 100-200 a nawet 300zł często kończy się tym, że dany model posłuży nam maksymalnie kilka lat i to przy pomyślnych wiatrach. Na Polskie warunki ciężko jest uzmysłowić sobie wydatek 600zł na same słuchawki, ale jeśli chcemy, aby sprzęt służył nam przez lata, oraz żeby odsłuch nadal był wyjątkowo dobry, to warto jest zainwestować.

Oceń nas!