Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze słuchawek?

671

Wybór słuchawek często jest dość trudnym tematem, z racji tego że ograniczają nas często takie rzeczy jak budżet, czy rozmiar, jaki preferujemy. Dlatego też dziś opowiemy ci o tym, co warto jest wziąć pod uwagę, kiedy wybierasz dla siebie słuchawki!

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze słuchawek?

Cena

Naturalnie pierwszym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest oczywiście cena. Jeśli zamierzasz wydać na słuchawki 100-200 zł, to nie powinieneś liczyć na to, że będziesz miał je przez długi czasu, oraz że będą one super funkcjonalne (bo nie będą). Przedział 400-600zł to średnia półka, gdzie producenci stosują już materiały wyższej klasy, słuchawki robią się modularne, oraz nastawione są na dobre brzmienie. W wypadku kwot 1000zł+ możesz oczekiwać już słuchawek o bardzo dobrym standardzie, wyjątkowym odsłuchu oraz ciekawych dodatkach. Pamiętaj jednak, że aby wyciągnąć ,,wszystko” z takich słuchawek, zwykle trzeba je ,,napędzić”. Co to oznacza? O tym dowiesz się za moment!

Napędzanie słuchawek

Polega to mniej więcej na tym, że musisz zapewnić słuchawkom odpowiednią ilość prądu, aby zanotowały one odpowiednie brzmienie. Tańsze modele (do 800zł) nie potrzebują żadnego napędzania, świetnie radzą sobie przy wykorzystaniu sygnału elektrycznego z twojego telefonu bądź komputera. Jednakże w przypadku audiofilskich modeli, potrzebny będzie ci wzmacniacz sygnału, bądź też specjalny odtwarzacz, który zapewni odpowiednią ilość energii, przez co twoje słuchawki nabiorą odpowiedniego brzmienia. Pamiętaj tylko o tym, aby nie dawać głośności na zbyt wielki poziom, ponieważ istnieje realne ryzyko uszkodzenia słuchu.

Wielkość

Rozmiar słuchawek to kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę. Ogólne trendy idą w kierunku miniaturyzacji słuchawek, jednakże te słuchawki mają dość realną wadę – mianowicie często wypadają z uszu, bądź też po prostu je zatykają, co może powodować głuchotę, bądź też zablokować łój w uszach. W wypadku sporych słuchawek – ich transport jest zwykle problematyczny, nie mówiąc o tym, że zazwyczaj przychodzą one z kablami, które mogą się zaplątać bądź też złapać, przez co mogą nam spaść. Mimo wszystko duże słuchawki są o wiele lepszym wyborem od dousznych, z racji tego że otulają całe ucho, zamiast zatykania go, nie mówiąc już o tym, że przetwornik może być większy, a zatem jakość dźwięku (a przede wszystkim basów) jest o wiele lepsza od tego, co mogą zaoferować ci słuchawki douszne.

Oceń nas!